ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Президентски избори Декември '11

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Garabeda
Admin
Garabeda


Posts : 220
Join date : 24.09.2011

Президентски избори Декември '11 Empty
ПисанеЗаглавие: Президентски избори Декември '11   Президентски избори Декември '11 I_icon_minitime29/11/2011, 06:27

Миналият път Пачо напомни за президентските избори, сега е мой ред. Смятам че вече е време на доктора да си "почине" от президенството и да се съсредоточи върху управлението на съюза (Алфа).
Въпросът е кой има желание и възможности да бъде президент и дали липсата на реална алтернатива няма да остави dr_love на президентското кресло? За сега не се нагърбвам с отговорността да съм президент, но бих могъл да бъда министър на финансите в евентуален кабинет на кандидат на VIP.

Това е мойто 20 по въпроса. Вие сте на ход.
Върнете се в началото Go down
https://esimbg.forumotion.com
denaro
Congress
denaro


Име в играта : AUDAN
Posts : 33
Join date : 24.09.2011

Президентски избори Декември '11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Президентски избори Декември '11   Президентски избори Декември '11 I_icon_minitime29/11/2011, 09:34

Вече един път се пробвах, но като самотен кандидат нямаше как да победя силната кандидатура на Лов. Ако партията би се съгласила да гласува доверие, ще дам всичко от себе си. И още нещо - ще има кабинет , което ще е основна разлика със сегашния Very Happy
Върнете се в началото Go down
Kaizen

Kaizen


Име в играта : Kaizen
Posts : 20
Join date : 29.09.2011

Президентски избори Декември '11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Президентски избори Декември '11   Президентски избори Декември '11 I_icon_minitime29/11/2011, 13:43

Идеята един от моите най-големи длъжници да има по-голям шанс да си върне заемите ми харесва! Успех,Денаро! *потрива ръце*

Сега сериозно обаче, аз нямам проблем кой ще е президент стига да се е заел сериозно със позицията и ще е супер ако се получи по-сериозна електорална битка(разбира се,без обиди и сръдни). Денаро като кандидат редом с Гарабеда за ключова фигура в кабинета може и да даде достатъчно тежест на кандидатурата. Ще видим ако някой друг има желание но аз лично съм "за".
Върнете се в началото Go down
vladifetfov

vladifetfov


Име в играта : vladifetfov
Posts : 48
Join date : 24.09.2011

Президентски избори Декември '11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Президентски избори Декември '11   Президентски избори Декември '11 I_icon_minitime29/11/2011, 14:31

Нямам мнение, тъй като не познавам голяма част от партията, но пък си мисля, че ако се побутнат нещата с една голяма кампания може да бутнем Георгиев Smile
Иначе не познавам денаро, затова нищо не мога да кажа за неговата кандидатура, но ако не се излага да си пуска кандидатурата в последния момент за мен няма проблем да го подкрепим.


Странно този месец май не съм се карал с Роската, но въпреки това бих заложил на една наша си кандидатура Smile
Върнете се в началото Go down
Garabeda
Admin
Garabeda


Posts : 220
Join date : 24.09.2011

Президентски избори Декември '11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Президентски избори Декември '11   Президентски избори Декември '11 I_icon_minitime29/11/2011, 15:04

Нещата около които може да се работи:

Кабинет:
- задължително финансов министър /сметкаджия, тъй да се каже - примерно аз/
- задължително човек за връзки с обществеността, информация и т.н.
- военен министър - по-скоро не, има си ген.щаб за тази работа
- препоръчително - човек който да се занимава със социални дейности и обучение

Идеи които трябва да се помислят:

- каква ще е взаимовръзката между президент и армия
- как ще става отчетността, как ще се разпределят приходи и разходи
- каква ще е външнополитическата насока - до каква степен ще залагаме на наши приоритети, до каква степен ще помагаме на съюзнци
- дългосрочна цел - ако имаме - каква?
Върнете се в началото Go down
https://esimbg.forumotion.com
Kaizen

Kaizen


Име в играта : Kaizen
Posts : 20
Join date : 29.09.2011

Президентски избори Декември '11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Президентски избори Декември '11   Президентски избори Декември '11 I_icon_minitime29/11/2011, 17:25

Цитат :
Странно този месец май не съм се карал с Роската, но въпреки това бих заложил на една наша си кандидатура

За момента просто обсъждаме нещата по партийна линия иначе не е нужно да сме скарани с единия за да избираме другия.Ще го караме по демократичен начин където кандидата с по-добра платформа и сериозни намерения печели нашите гласове.
Върнете се в началото Go down
vladifetfov

vladifetfov


Име в играта : vladifetfov
Posts : 48
Join date : 24.09.2011

Президентски избори Декември '11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Президентски избори Декември '11   Президентски избори Декември '11 I_icon_minitime29/11/2011, 18:03

Kaizen написа:
Цитат :
Странно този месец май не съм се карал с Роската, но въпреки това бих заложил на една наша си кандидатура

За момента просто обсъждаме нещата по партийна линия иначе не е нужно да сме скарани с единия за да избираме другия.Ще го караме по демократичен начин където кандидата с по-добра платформа и сериозни намерения печели нашите гласове.
Имах предвид, че аз не съм се карал Smile
Върнете се в началото Go down
denaro
Congress
denaro


Име в играта : AUDAN
Posts : 33
Join date : 24.09.2011

Президентски избори Декември '11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Президентски избори Декември '11   Президентски избори Декември '11 I_icon_minitime29/11/2011, 19:27

Харесват ми отговорите така, че започвам по план.

1-во.
Цитат :
ако не се излага да си пуска кандидатурата в последния момент за мен няма проблем да го подкрепим.

Причината за това беше, че между ден 21-22 нямах интернет за повече от 4-5 минути дневно. Това определено ме разби тотално и освен да двукликам не можах да направя друго. На ден 23 или 24 веднага се взех в ръце и говорих с:
Еран - мофа
Аспарух Петров - икономика
Брукен - младежта
За военен министър моята идея беше (както може да видите в статията ми ) ГЩ да си избере началник, защото армията трябва да остане същата(поне управлението й).
Целите ми за този мандат ( ако се стигне до кандидатура ) са следните:
-Финансова прозрачност
-Задържане на 6/6 бонуси
-Работа в следната насока ( това вече не е изцяло от мен зависещо) допълване на съюза с обикалящи около ядрото ( България, Литва, Русия, Бразилия,Китай,Гърция) държави, които да бъдат про-алфа. Причината : много от бившите ни съюзници удрят срещу нас, защото не са част нито от Алфа , нито от Импакт. Нека отсега да кажа, че моята евентуална кандидатура не значи , че имам за цел кражба с посока ПоГ или моя акаунт. Абсолютно не, точно това е и причината да искам от финансовия си министър прозрачността, която в момента я няма. Ако се стигне до съгласие от партия, може би ще се промени малко кабинета (щом Гаро иска да прави дългите трудни сметки ), но основната идея е спомената горе .
Върнете се в началото Go down
denaro
Congress
denaro


Име в играта : AUDAN
Posts : 33
Join date : 24.09.2011

Президентски избори Декември '11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Президентски избори Декември '11   Президентски избори Декември '11 I_icon_minitime29/11/2011, 19:42

Сега за думите на Гаро.

Цитат :
Кабинет:
- задължително финансов министър /сметкаджия, тъй да се каже - примерно аз/
- задължително човек за връзки с обществеността, информация и т.н.
- военен министър - по-скоро не, има си ген.щаб за тази работа
- препоръчително - човек който да се занимава със социални дейности и обучение

Идеи които трябва да се помислят:

- каква ще е взаимовръзката между президент и армия
- как ще става отчетността, как ще се разпределят приходи и разходи
- каква ще е външнополитическата насока - до каква степен ще залагаме на наши приоритети, до каква степен ще помагаме на съюзнци
- дългосрочна цел - ако имаме - каква?


Така, мисля , че за министрите се разбрахме. Единствено този за връзки с обществеността ( в ереп му викат на информацията).
Смятам, че това е нужно и човек за тази цел ще бъде намерен, стига да се стигне до кандидатура. Неговата работа ще е да пише статии ,описващи ситуацията на държавата, така де да бъде връзката "управление - граждани", която в момента честно казано липсва.

Връзка президент - армия. Тук стана по-интерестно. Определено не искам президентът да бъде и военен координатор , защото така изчезват функциите на началника ГЩ. Може би ролята на президента в тази връзка е именно неговата част в решението с ГЩ и парламента върху това на кого ще се обявява война. Все пак обаче президентът трябва да остане главнокомандващ, защото в противен случай ще имаме държава в държавата, което едва ли е приятно.

Приходи и разходи. Доколкото знам в момента приходите отиват изцяло за армията + определен резерв за тежките битки. Но ако наистина искам да направим бейби бум, този резерв трябва да бъде разширен , защото 70% от хората, които напускат играта, я напускат заради безпаричие. Имам идеята да върнем държавните търгове на мода. Вършеха работа, намаляваха количеството продукти на пазара, което контролираше цените,както и стимулираше олигарсите да не се опитват да монополизират пазара.


Външна политика. Освен работата в насока добавяне на про-алфа държави, имам едно наблюдение върху организацията на армията към този момент. Има случаи , в които имаме 1 битка и цялата ни армия е с заповед да се бие там. Това е ненужно. Затова често ставаме свидетели на медалстване , както и преналиване. Причината е , че имаме огромна щета и събрана на едно място води до преналиване , а когато човекът е на път да загуби дневната си щета, води и до медалстване другаде с цел да се избегне преналиването. Мисля, че можем да помагаме повече на съюзниците ни,както те правят последните седмици.

Дългосрочна цел - намиране на постоянен регион с диаманти, както и създаване на една прозрачна и антропоцентрична политика, била тя външна или вътрешна Smile
Върнете се в началото Go down
Garabeda
Admin
Garabeda


Posts : 220
Join date : 24.09.2011

Президентски избори Декември '11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Президентски избори Декември '11   Президентски избори Декември '11 I_icon_minitime1/12/2011, 06:40

Ами ако няма други желаещи от ВИП да стават президенти - да пускаме денаро на хорото, а?

Някой друг?
Върнете се в началото Go down
https://esimbg.forumotion.com
Mastika
Congress
Mastika


Име в играта : Mastika
Posts : 7
Join date : 26.11.2011
Age : 30
Location : Plovdiv

Президентски избори Декември '11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Президентски избори Декември '11   Президентски избори Декември '11 I_icon_minitime2/12/2011, 20:55

Аз също мисля че Денис ще се справи чудесно като президент. Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Президентски избори Декември '11 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Президентски избори Декември '11   Президентски избори Декември '11 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Президентски избори Декември '11
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Парламентарни избори Декември 2011
» V.I.P. на президентските избори
» Парламентарни избори Октомври 2011

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
E-sim Bulgaria :: Политика :: VIP-
Идете на: